Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki!

Podziękowanie

Wielu z nas na pewno zna ten moment w życiu, kiedy wiemy, że samo słowo "dziękuję" jest niewystarczające. Chcemy z całego serca podziękować za trud włożony w pomoc, za wyręczenie nas z jakiejś pracy, za zaangażowanie, za chęci - wiele jest powodów, za które chcemy wyrazić swoją wdzięczność. W takiej sytuacji doskonałym sposobem przekazania naszych podziękowań są kwiaty. Wyślij je jeszcze dziś!

1 z 1
Rustykalne goździki
Zawsze darmowa dostawa!
Rustykalne goździki
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla wyjątkowej osoby Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla wyjątkowej osoby
119,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z gestem
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z gestem
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Dostojny Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Dostojny
135,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Eksplozja Kolorów Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Eksplozja Kolorów
139,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty do biura Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty do biura
139,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Letni Wieczór Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Letni Wieczór
139,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla Ciebie
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla Ciebie
139,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Oczyma Wyobraźni Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Oczyma Wyobraźni
145,00 zł
Zobacz więcej
Wiosenne kwiaty Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Wiosenne kwiaty
149,00 zł
Zobacz więcej
Różana elegancja Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Różana elegancja
155,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z lilii Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z lilii
159,00 zł
Zobacz więcej
Czarujący bukiet Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Czarujący bukiet
169,00 zł
Zobacz więcej
Jesienne kwiaty Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Jesienne kwiaty
179,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty w wazonie Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty w wazonie
225,00 zł
Zobacz więcej
Kosz kolorowe storczyki
Zawsze darmowa dostawa!
Kosz kolorowe storczyki
329,00 zł
Zobacz więcej
1 z 1

Kwiaty, by powiedzieć "dziękuję"

W życiu każdego z was przewija się wielu życzliwych ludzi, którzy swoją osobą wypełniają wasze życia. Są też tacy, dzięki którym wasze życie jest teraz takie jakie jest – ułożone, harmonijne, spokojne – jednym słowem dogodne. Znacie uczucie wdzięczności wobec ludzi, którzy pomagają wam to życie właśnie tak prowadzić. Takimi osobami jest wasza rodzina, wasi przyjaciele, sąsiedzi - te osoby z pewnością przyniosły wam wiele pomocy i otuchy w życiu, jednak coraz częściej zdarza się sytuacji, że chcecie podziękować osobom, którzy zajmują się pomocą z zawodu. Mamy na myśli lekarzy – pomagających sercem, ludzi urodzonych do tego powołania, prawników i adwokatów – ludzi chcących pomóc rozwiązać wiele ciężkich spraw, współpracowników, wspólników i przełożonych, promotorów, księży, księgowym i wymieniać tak można do nieskończoności. W skrócie - wszystkim tym ważnym osobom chcecie podziękować za to, że są i niosą pomoc.
Najłatwiejszym i od lat praktykowanym sposobem przekazania wdzięczności jest podarowanie kwiatów. Kwiaty zawsze były i będą jednym z najbardziej życzliwych prezentów na okazanie uczuć – oznaczają wrażliwość, świeżość i niezwykle cieszą oko i duszę. Możesz je przekazać osobiście i personalnie podziękować życzliwej osobie, możesz także zrobić jej niespodziankę i wysłać kwiaty z treścią podziękować doczepioną na kartce do kwiatów – będzie to na pewno miły gest, a takim akcentem bardzo przyjemnie spędza się resztę dnia, wiedząc, że jesteśmy potrzebni i pomocni. 

Jak powiedzieć dziękuję - prezenty

Często spotykają Was takie sytuacje, kiedy ktoś ratuje Was z opresji, wspiera w ciężkich sytuacjach bądź wyręcza Was „małą” przysługą -  małą, która dla Was ma ogromną wartość i znaczenie. Dla tych bohaterów to czasem naprawdę drobnostka, dla Was uratowanie życia. Wiecie wtedy, że chcecie naprawdę podziękować, tak z całego serca, ale nie wiecie jak takie podziękowania przekazać. Uważacie, że samo słowo „dziękuję” to za mało. Postaramy się podsunąć pomysły, żeby Wasz gest został miło zapamiętany. 
W tej chwili na rynku znajdziemy wiele różnych ekskluzywnych i pomysłowych słodkości, którymi będziesz mógł osłodzić życie tej ważnej osobie. Znajdziecie bombonierki w ozdobnych pudełkach z napisem „dziękuję”, bogate w zatopione owoce czekolady w minimalistycznych opakowaniach, znajdziecie również miejsca, gdzie sami możecie wybrać skład bombonierki wybierając przeróżne smaki i ilości. 
Tradycyjną formą podziękowania będą także alkohole z wysokiej półki – dobrej jakości wino czy długo leżakująca whisky również będzie odpowiednim podarunkiem w ramach wdzięczności.
Często spotykamy się również z obdarowywaniem biżuterią, jednak w tym wypadku jest to prezent z górnej półki, więc będzie to opcja dla osób, które chcą przeznaczyć większy budżet na poczet prezentu.
Jako mały podarunek zawsze chętnie przyjmowana i doceniana będzie dobrego gatunku kawa czy herbata liściasta.
Jeśli jednak nie wiecie, co dana osoba lubi, jaki tryb życia prowadzi, czy pija kawę, alkohol, czy je słodycze – zawsze warto wybrać kwiaty – ta forma podziękowania nigdy nie będzie odebrana źle,  a wręcz przeciwnie – jest zawsze na miejscu i jest bardzo ceniona. 

Kwiaty na podziękowanie

Warto zaczerpnąć trochę informacji na temat kwiatów, zanim zdecydujemy się przekazać komuś bukiet w ramach podziękowania. Kwiaty mają swoją symbolikę, dlatego też przedstawimy Wam czego lepiej unikać w ich wyborze.
Jednymi z kwiatów najmniej ryzykownych, nie posiadających ukrytej symboliki będą tulipany bądź goździki, które znajdziecie w szerokiej gamie kolorystycznej, co daje wam możliwość doboru koloru do odpowiedniej osoby. Jeśli postawicie za bukiet kolorowych tulipanów, to nie musicie się martwić czy bukiet będzie odpowiedni dla kobiety czy mężczyzny – będzie on całkowicie uniwersalny, dlatego też jest jednym z najczęściej wybieranym w ramach podziękowania.
Jeśli zdecydujecie się na elegancki bukiet z róż, pamiętajcie by odpuścić sobie czerwone róże, gdyż może ten gest zostać opacznie odebrany na przykład przez Waszą szefową, której chcieliście podziękować za małą przysługę. Decydujcie się raczej w tej sytuacje na róże ciemnoróżowe, które nie tylko są piękne i robią wrażenie, ale także mówią osobie obdarowanej, że jest wspaniała. Bezpiecznym wyborem będą także róże herbaciane.
Na podziękowanie lekarzom często wybierany jest bukiet anturium, właśnie ze względu na ich symbolikę. Anturium symbolizują bezgraniczne uznanie. 
Jeśli macie obawy, że bukiet przez Was wręczony z jakiegoś powodu zostanie źle odebrany, bądź pomylicie się w symbolice – wybierzcie bukiet kolorowy i mieszany, skomponowany z różnych gatunków kwiatów i kolorów – a tak skomponowany bukiet na pewno nie zostanie źle odebrany.
Połączenie sezonowych kwiatów jak tulipany z tradycyjnymi goździkami, różami i alstromerią na pewno spodoba się obdarowanemu. Dobrym wyborem będą także sezonowe słoneczniki, przypominające nadchodzące lato.
Jeśli nie macie pomysłu na kolorystykę i kwiaty użyte w bukiecie - dajcie florystce wolną rękę, ona stworzy bukiet mieszany, którego zazwyczaj się nie interpretuje w żaden sposób. Przekażcie tylko istotne informacje o kolorystyce, płci i intencjach obdarowanego, a ta na pewno skomponuje coś odpowiedniego.

Miłe słowa na podziękowanie


Mieć taką osobą przy sobie, to prawdziwy skarb.
Z całego serduszka dziękuję za dobrą radę i pomoc.
Dziękuję, że jesteś.
Mam nadzieję, że ten skromny podarunek umili Ci dzisiejszy dzień. 

***

Jako dowód wdzięczności za nieocenioną pomoc, załączam skromny podarunek.
Niechaj te kwiaty będą wyrazem uznania i podziwu wobec Pani profesjonalizmu. 

***

Nie wiem, jak wyrazić słowami wdzięczność, jaką czuję za pomoc.
Mam u Ciebie ogromny dług wdzięczności. Dziękuję jeszcze raz!

***

Szanowna Pani Doktor/Panie Doktorze…
pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowania i wyrazić głęboką wdzięczność za zaangażowanie i troskliwą opiekę w trakcie mojego leczenia.
Z najlepszymi życzeniami
Wdzięczna pacjentka.

***

Pragnę złożyć najszczersze podziękowania promotorowi niniejszej pracy za poświęcony czas oraz cenne rady, a także za wsparcie i wyrozumiałość.