Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki!

Zamów kwiaty teraz.
Dostawa na dzień:

Bukiety róż

Róże są uznawane za jedne z najpiękniejszych kwiatów na świecie. Odpowiednie na każdą okazję, będą wspaniałym pomysłem na prezent. Zapoznaj się z symboliką kolorów i znaczeniem ilości kwiatów w bukiecie, by nie popełnić gafy w wyborze odpowiedniego bukietu. 

1 z 3
Bukiet róże i serce
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet róże i serce
149,00 zł
Zobacz więcej
Miłosne róże Laflora
Zawsze darmowa dostawa!
Miłosne róże
149,00 zł
Zobacz więcej
Twój kolor róż
Zawsze darmowa dostawa!
Twój kolor róż
149,00 zł
Zobacz więcej
Różana elegancja Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Różana elegancja
155,00 zł
Zobacz więcej
Różany szlak Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Różany szlak
159,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Walentynkowy Laflora
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Walentynkowy
159,00 zł
Zobacz więcej
9 róż – Potęga miłości Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
9 róż – Potęga miłości
169,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Kocham Cię
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Kocham Cię
179,00 zł
Zobacz więcej
Obok ciebie Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Obok ciebie
179,00 zł
Zobacz więcej
11 róż czerwonych Laflora
Zawsze darmowa dostawa!
11 róż czerwonych
189,00 zł
Zobacz więcej
11 róż – Krzyk piękna Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
11 róż – Krzyk piękna
199,00 zł
Zobacz więcej
Róże z czekoladkami Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Róże z czekoladkami
199,00 zł
Zobacz więcej

Róże - bukiety

Róże to niezwykle eleganckie kwiaty, które uznawane są za najpopularniejszy gatunek wśród kwiatów ciętych. Doceniane są nie tylko za wygląd, ale także za przypisaną do nich symbolikę. Gatunków i kolorów róż dostępnych na rynku jest naprawdę wiele, także wybierając je prezent warto byłoby zaznajomić się z ich znaczeniem i symboliką, by nie popełnić tak zwanego faux-pas. Dzięki wielu kolorom w jakich występują a także gatunkom i rodzajom, stoją bardzo wysoko w rankingu wybieranych kwiatów na prezent. Są to naprawdę piękne, wdzięczne i trwale kwiaty, które z pewnością zostaną docenione przez osobę obdarowaną. Wyślij bukiet pięknych róż z okazji rocznicy, ślubu, na prezent czy na każdą inną okazję, jednak wcześniej zapoznaj się z zasadami savoir-vivre. 

Bukiet róż na prezent

Bukiety róż dostępne są w wielu kolorach i gatunkach, tak więc wybór jest ogromny i na pewno nie jest łatwy. Istotną kwestią jest ich znaczenie i symbolika, które dotyczy głównie koloru w jakim występują. Dzięki występowaniu w wielu kolorach, znajdziemy odpowiedni bukiet z róż na niemalże każdą okazję, dlatego są tak często wybierane - dzięki uniwersalności i występowaniu w różnych odsłonach. Nie daj się jednak zwieść samemu kolorowi, gdyż kolorystyka jest bardzo ważna przy wręczaniu bukiety. Wystarczy, że zdecydujesz się na inny kolor róży i osoba obdarowana może zupełnie inaczej odbierać bukiet od Ciebie. Zatem dobrze jest się zapoznać z podstawami florystycznego savoir-vivre dotyczącego kolorów róż, aby nie wyjść na niestosownego i źle zrozumianego.

Róże - znaczenie kolorów

Zastanawiasz się nad odpowiednim bukietem? Dla dziewczyny, żony, koleżanki, siostry czy może męża, brata a może w ogóle dla kogoś obcego? Zapoznaj się z poniższą krótką instrukcją i opisem, by wiedzieć co oznaczają poszczególne kolory. 
Z całą pewnością najpopularniejsze wśród róż to te w kolorze czerwonym. Oznaczają nieprzemijającą miłość, namiętność i niewygasające uczucie, dlatego też są najczęściej wybierane przez mężczyzn dla swoich ukochanych. Róże w tym kolorze jednak nie są przeznaczone tylko w przypadku więzi między dwojgiem ludzi, czyli parą ze względu na silny symbol namiętnej miłości ale także nawiązują tej rodzinnej, silnej więzi, a więc sprawdzą się także doskonale jako podarunek dla mamy. Bukiety z róż czerwonych będą doskonałym wyborem nie tylko na Walentynki, rocznicę czy przeprosiny, ale także na Dzień Matki. 
Zupełnie odwrotne znaczenie do czerwonej róży posiada jej odpowiednik w kolorze białym. Bukiety z białych róż głownie wiążą się pojęciem czystości i niewinności, dlatego też są tak chętnie wybierane jako kwiaty na ślub. Róże białe wyrażają sobą również szacunek do drugiej osoby, honor i pokój. Bukiet z białych róż będzie dobrym wyborem jako prezent dla dziewczyny, z którą dopiero relacja zaczyna się rozwijać. W takiej sytuacji będzie wyrażał Twoje czyste chęci, które nie wiążą się jedynie z pociągiem fizycznym.
Znaczenie różowych róż to wdzięczność, uznanie, szlachetność oraz podziw. Różowe róże to bezpieczniejszy wybór, ponieważ nie sugeruje on od razu konkretnego uczucia. Róże w kolorze pomarańczowym głównie symbolizują przyjaźń, energię i radość, dlatego bukiety róż pomarańczowych wspaniale nadadzą się jako prezent dla krewnych, przyjaciół oraz kolegów, np. z pracy. Najrzadziej wybierany kolor róż to żółty - nie bez powodu. Kiedyś róże żółte kojarzone były głównie ze zdradą i zazdrością, jednakże obecnie są symbolem przyjaźni, sukcesu, radości oraz gratulacji. Bukiety róż żółtych świetnie sprawdzą się jako prezent dla przyjaciółki, mamy, siostry lub koleżanki.

Bukiety z róż – z ilu kwiatów?

Wielu z Was głowi się z pytaniem "z ilu róż powinien składać się bukiet?". Jest to jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez klientów. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak prosta i jednoznaczna. Otóż jeszcze kiedyś ludzie mocno wierzyli, że parzysta liczba kwiatów przynosi na osobę nimi obdarowaną pecha. Wszystko wiązało się z tym, że parzystej liczby kwiatów używano i nadal się używa do układania kompozycji pogrzebowych. Mimo, że w dzisiejszych czasach takie przeświadczenie uznawane jest jako stereotyp, niektórzy dalej jednak dla bezpieczeństwa powołują się na tę pradawną zasadę. Drugą sprawą jest fakt, że bukiety skomponowane z nieparzystej ilości kwiatów prezentują się po prostu lepiej. 
Sprawa jednak wygląda zupełnie inaczej w momencie, kiedy dana liczba róż ma oznaczać jakąś ważną datę, liczbę dni, miesięcy czy lat. W takiej sytuacji możesz zapomnieć o powyżej wspomnianym stereotypie i zdecydować się podarować ukochanej taką ilość róż, by odpowiadała ona jakiejś symbolicznej liczbie. Dla przykładu - 20 czerwonych róż w bukiecie wybierz na 20. rocznicę ślubu, 24 róże podaruj po wspólnie spędzonych 24 miesiącach, na 18ste urodziny podaruj 18 różowych róż.