Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki!

Zamów kwiaty na dziś
masz na to jeszcze:

Wieńce pogrzebowe

Składanie kwiatów pogrzebowych na grobie zmarłego to nieodłączna tradycja tej ceremonii nie bez powodu. Kwiaty w wymowny sposób odwzorowują nasze uczucia, a wieńce pogrzebowe to kompozycje, które są symbolem smutku i żalu po stracie bliskiej osoby. Złóż na grobie zmarłego wieniec pogrzebowy z szarfą pożegnalną i uczcij w odpowiedni sposób tę ostatnią drogę. 

1 z 1
Wieniec pogrzebowy – Tęsknota Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Tęsknota
429,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Ukojenie duszy Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Ukojenie duszy
439,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Bramy nieba Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Bramy nieba
449,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Moje niebo Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Moje niebo
449,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Mój anioł Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Mój anioł
449,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec w kształcie serca Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec w kształcie serca
1 070,00 zł
Zobacz więcej
1 z 1

Wieńce na pogrzeb

Wiadomość o niespodziewanej śmierci bliskiej osoby zwiastuje jeden z najsmutniejszych okresów w życiu człowieka. Jest to czas na pogrążenie się w żałobie i poświęcenie go na organizację ceremonii pogrzebowej ku czci zmarłego. Od tego momentu macie najczęściej tylko kilka dni na zorganizowanie najważniejszych uroczystości, przesunięcie innych ważnych spraw na drugi plan oraz na zakup odpowiedniej kompozycji pogrzebowej. 
Wieńce pogrzebowe są wyjątkowo pięknymi kompozycjami pokaźnych rozmiarów, przeznaczone na ceremonie żałobne. Niesamowicie eleganckie i okazałe nadają się idealnie jako szczery wyraz szacunku i jest to wspaniały gest ku czci zmarłego. Swoimi gabarytami mogą niekiedy przysporzyć wiele problemów w transporcie i w zapewnieniu odpowiednich warunków przed dostarczeniem na ceremonię.
Wielu z Was zapewne także znajduje się setki kilometrów od swoich rodzin i nie ma możliwości zjawienia się na ceremonii pogrzebowej. 
W obu tych sytuacjach osobisty transport takich kompozycji może być niemałym utrudnieniem, jednak istnieje sposób na rozwiązanie go - postawić po prostu na kwiaty z dostawą. Wybierz wieniec pogrzebowy z naszej oferty i złóż zamówienie, a my wykonamy kompleksową usługę i doręczymy wybrany przez Ciebie produkt bezpośrednio na ceremonię. Takim sposobem zaoszczędzisz czas i trud związany z transportem. 

Wieniec pogrzebowy – jakie kwiaty wybrać?

Wybierając kwiaty na pogrzeb, kierujcie się kilkoma aspektami:
- estetyką kwiatów i upodobaniami zmarłego (uszanujcie jego gust)
- kolorystyką kwiatów
- wytrzymałością kwiatów ze względu na różne warunki atmosferyczne oraz na ograniczony dostęp do wody
Co do dwóch pierwszych punktów – prawdopodobnie nie będziecie mieć większych problemów z wyborem. Wybieracie to co uważacie za najładniejsze, biorąc pod uwagę także gust zmarłego, o ile posiadacie na ten temat jakieś informacje. 
Kolorystyka kompozycji to także nic skomplikowanego – lepiej zdecydować się na stonowane kolory, raczej jednobarwne bądź dwubarwne. Bezpiecznymi kolorami będzie czerwień, biel, kompozycje w kolorystyce herbacianej czy jasnej – te będą zdecydowanie należały do uniwersalnej grupy. Jeśli jednak decydujecie się na kompozycję w barwach różu, to należy pamiętać, że nie będzie to zbyt męski kolor, dlatego warto byłoby rozmyślić ten wybór, by nie popełnić gafy.
Robiąc rozeznanie w rodzajach kwiatów nadających się do waszego wieńca należy wziąć pod uwagę te, które będą prezentować się elegancko, będą występować w neutralnych kolorach oraz będą wytrzymałe na ograniczoną ilość wody, gdyż kompozycja opiera się na gąbce florystycznej, z której kwiaty pobierają wodę. Do kompozycji pogrzebowej najbezpieczniej będzie wybrać takie kwiaty jak róże, gerbery czy goździki, jednak klienci często także wybierają storczyki oraz lilie – w tym wypadku jednak należy zwrócić uwagę na to, czy pąki lilii będą otwarte, gdyż dopiero takie robią wrażenie i dodają kompozycji uroku. Pięknie także będą wyglądać wieńce z użyciem alstromerii i margerytek, które dodadzą mu objętości.
Decydując się na wieniec pogrzebowy, kierujcie się zasadą parzystości, gdyż w wypadku kompozycji pogrzebowych właśnie taką ilość się stosuje zgodnie z zasadami. Przeciwnie jest w wypadku bukietów okazjonalnych, do których stosuje się właśnie nieparzystą ilość kwiatów.
Zasadę tę w przypadku wieńców można traktować z przymrużeniem oka, gdyż mało kto już stosuje te wytyczne, jeśli jednak ktoś jest tradycjonalistą to nie ma przeciwwskazań by spełnić tę regułę.

Wieniec pogrzebowy z dostawą

Nie możecie pojawić się na uroczystości pogrzebowej bądź nie macie możliwości przetransportowania tak dużej kompozycji na ceremonię? Nie każdy może rzucić wszystkie obowiązki od razu by przybyć za ceremonię, a z doświadczenia wiemy, że następuje ona w niedługim czasie po tej smutnej wiadomości, jaką otrzymujecie po śmierci zmarłego. 
Chcecie za wszelką cenę uczcić ostatnią drogę zmarłego i okazać szacunek do jego osoby przekazując wieniec pożegnalny, ale nie możecie tego wykonać osobiście - skorzystajcie z oferty kwiaciarni internetowej. Wybierzcie kompozycję jaką mamy doręczyć, uzupełnijcie dane adresowe potrzebne nam do zlokalizowania miejsca przybycia a my już się resztą zajmiemy. 

Tekst na szarfie pogrzebowej

Czym byłby wieniec pogrzebowy bez ostatnich słów kierowanych ku zmarłemu na jego spokojną drogę? Tekst na szarfie przy kompozycji pogrzebowej to jej niezbędny element. Składa się on z dwóch części, na których przekazywane są wszelkiego rodzaju życzenia i słowa pożegnania oraz podpisy osób żegnających. Są to krótkie formuły, gdyż ilość znaków na szarfie jest mocno ograniczona, a im więcej znaków tym czcionka jest mniejsza, dlatego warto pamiętać by pożegnanie było krótkie i treściwe i przy okazji czytelne. 
Przedstawimy kilka propozycji takich tekstów – być może pomogą Wam nasunąć pomysł na Waszą treść, bądź któraś z nich będzie na tyle trafna by ją użyć. Oto one:

Z wyrazami głębokiego smutku ... rodzina z (nazwa miasta) 
Spoczywaj w pokoju … Brat (imię) z Żoną
Z ostatnim pożegnaniem … pogrążona w smutku Siostra
Najlepszemu przyjacielowi … na zawsze (imię)
Ukochaną ciocię żegna ... (imię) z rodziną
Najwspanialszej mamie … Syn (imię) i Córka (imię)

Na szarfie mogą się także znajdować słowa pożegnania od różnych firm. Podajmy kilka przykładów takich treści:

Wspaniałemu Pracownikowi … Zarząd i Dyrekcja (Nazwa instytucji)
Długoletniemu Współpracownikowi … Koledzy i Koleżanki z (Nazwa Instytucji)
Tacie naszego kolegi z pracy … Przyjaciele z (Nazwa Instytucji)