Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki!

Zamów kwiaty teraz.
Dostawa na dzień:

Walentynki

Walentynki to wielkie Święto Zakochanych. Każdy chciałby tego dnia bliską mu osobę obdarować upominkiem, który sprawi, że ten dzień stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy. Kwiaty na walentynki, czerwone akcenty w postaci serc, aniołków, bombonierki czekoladek – to tylko kilka z symboli święta zakochanych. Postaramy się pomóc w wyborze prezentu dla niej, prezentu dla niego oraz opiszemy krótko historię tego święta. Pamiętajcie, że najważniejsze tego dnia jest podkreślenie wielkości łączącego Was uczucia.

1 z 3
Zalotne spojrzenie Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Zalotne spojrzenie
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet róże i serce
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet róże i serce
149,00 zł
Zobacz więcej
Dziś znowu Cię zobaczę Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Dziś znowu Cię zobaczę
149,00 zł
Zobacz więcej
Miłosne róże Laflora
Zawsze darmowa dostawa!
Miłosne róże
149,00 zł
Zobacz więcej
Różana elegancja Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Różana elegancja
155,00 zł
Zobacz więcej
Magia chwili Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Magia chwili
159,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Walentynkowy Laflora
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Walentynkowy
159,00 zł
Zobacz więcej
9 róż – Potęga miłości Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
9 róż – Potęga miłości
169,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Kocham Cię
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Kocham Cię
179,00 zł
Zobacz więcej
11 róż czerwonych Laflora
Zawsze darmowa dostawa!
11 róż czerwonych
189,00 zł
Zobacz więcej
11 róż – Krzyk piękna Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
11 róż – Krzyk piękna
199,00 zł
Zobacz więcej
Róże z czekoladkami Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Róże z czekoladkami
199,00 zł
Zobacz więcej

Kiedy są walentynki?

Walentynki, Święto Zakochanych, Dzień Świętego Walentego – wszystkie te określenia opisują jeden dzień, który przypada w Polsce 14 lutego. W tym wyjątkowym dniu Zakochani obchodzą swoje święto, wręczają walentynkowe kwiaty, wychodzą na romantyczne kolacje, wysyłają kartki z miłosnymi wyznaniami, obdarowują się prezentami,. W restauracjach, galeriach i na ulicach widzimy ozdoby walentynkowe, najczęściej są to serduszka. Pamiętajmy zatem, aby 14 lutego nie zapomnieć o swoich ukochanych i zaskoczyć ich miłym akcentem.

Walentynki – jaka jest ich historia?

Obchodzone przez nas Walentynki mają długą historię, wywodzą się z tradycji rzymskiej i chrześcijańskiej. Ich początki sięgają czasów starożytnego Rzymu, gdzie pomiędzy 14, a 15 dniem lutego były obchodzone Luperkalia. W tym czasie każda panna i każdy kawaler losowali kartkę z imieniem osoby, z którą starali się stworzyć zażyłą relację. Jednak w związku z nadejściem chrześcijaństwa do Europy, Walentynki obchodzimy 14 lutego. To właśnie tego dnia rzymski męczennik - Walenty, który żył w III wieku ma swoje święto.

Kim był św. Walenty?

Walentynki swoją nazwę zawdzięczają Świętemu Walentemu. Był on lekarzem i biskupem, żył w czasach cesarza Klaudiusza II. Wspomniany cesarz zabraniał młodym żołnierzom zawierać związek małżeński, ponieważ uważał, że zakochany mężczyzna nie jest dobrym wojownikiem i nie potrafi odpowiednio skupić się na walce. Biskup Walenty nie zgadzał się z tym zakazem i potajemnie udzielał ślubów. Cesarz Klaudiusz II skazał Walentego na karę więzienia. Tam zakochał się on w niewidomej córce cesarza i podczas pierwszego potajemnego spotkania przywrócił jej wzrok. Rozgniewany całą sytuacją władca skazał biskupa na śmierć, było to 14 lutego 270 roku. Legenda głosi, że dzień przed śmiercią Walenty wysłał list do swojej ukochanej, w której podpisał się „od Twojego Walentego”. W ten o to sposób 14 lutego wysyłamy kartki zwane walentynkami oraz obchodzimy Dzień Zakochanych, którego patronem jest Święty Walenty .

Pomysły na walentynki – jak spędzić walentynki?

Zbliżają się walentynki, a Wy nie wiecie jak je spędzić? Spieszymy z pomocą i już piszemy pomysły na walentynki. W ten dzień polecamy skupić się na spędzeniu czasu w sposób wyjątkowy i niezapomniany. Można pójść do kina, teatru, na romantyczny spacer czy też na kolację do ulubionej restauracji lub do takiej, w której nigdy nie mieliśmy okazji być. Świetnym pomysłem są również kwiaty na walentynki, które na pewno sprawią dużo radości. Możecie wyjść poza schemat i spędzić wspólnie czas w miejscach, do których na co dzień nie chodzicie, np. tunel aerodynamiczny, ścianka wspinaczkowa, kolacja w ciemności, jednodniowy pobyt w spa. Dobrym pomysłem jest również zrobienie tego dnia wspólnie rzeczy, które obydwoje lubicie. Najważniejsze jest to, aby być razem, nie zapominając o łączącym nas uczuciu.

Jaki prezent na walentynki dla Niej?

Co podarować ukochanej na walentynki? Takie pytanie zadaje sobie na pewno wielu mężczyzn nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Pomysłów jest bardzo dużo, przedstawimy najpopularniejsze pomysły na prezent na walentynki dla niej. Walentynki kojarzą się z czerwonym kolorem, dlatego też jeśli zastanawiacie się, jakie kwiaty na walentynki wybrać, to podpowiadamy – czerwone róże, symbol miłości i namiętności. Bukiet czerwonych róż lub chociażby jedna czerwona róża na pewno ucieszy obdarowaną osobę. Wraz z bukietem możecie wręczyć coś słodkiego, np. bombonierkę z akcentem walentynkowym, czekoladki w kształcie serca, pluszowego misia z serduszkiem. Bardzo miłym akcentem są również kartki walentynkowe z miłosnym wyznaniem. Takie wyznanie może być napisane w sposób podniosły – wierszem lub z humorem – wierszykiem-rymowanką. Poza kwiatami, słodkościami i pluszowymi misiami ukochaną możecie obdarować kompletem bielizny zapakowanym w ozdobnym pudełku, voucherem na wybrany zabieg kosmetyczny, czy też cieszącą niemalże każdą kobietę biżuterią. Nowe kolczyki, bransoletka lub łańcuszek są sprawdzonym prezentem na walentynki dla ukochanej. Jeśli jednak obawiacie się, że możecie nie trafić w gust wybierając biżuterię czy bieliznę, możecie zdecydować się na klasyczny bukiet czerwonych róż lub innych czerwonych kwiatów. Taki prezent z pewnością będzie miłym akcentem podkreślającym znaczenie tego dnia.

Jaki prezent na walentynki dla Niego?

Już wiemy jaki prezent podarować kobiecie w Dniu Zakochanych, a co kupić chłopakowi na walentynki? Przed takim problemem co roku staje mnóstwo kobiet. W tym przypadku nie ma klasycznych prezentów, nie przyjęło się, aby wręczać kwiaty mężczyźnie tego dnia. Chociaż, nie mówimy, że jest to niedozwolone, jest to po prostu mało popularne. Pomysłów na prezent dla niego z okazji walentynek jest naprawdę dużo. Zaproponujemy kilka z nich, które być może w waszym przypadku okażą się strzałem w dziesiątkę.
Wybierając prezent na walentynki dla niego proponujemy skupić się na zainteresowaniach obdarowywanego. Mężczyźni znacznie bardziej lubią dostawać coś z czego będą korzystać, coś co im się przyda w codziennych czynnościach. Jeśli Wasza druga połowa jest fanem drużyny sportowej warto pomyśleć o koszulce lub akcesoriach związanych z konkretnym klubem. Jeśli uwielbia kawę sprezentuj mu kubek z ciekawą grafiką lub śmiesznym napisem. A może lubi spędzać czas w kuchni, przyrządzając smaczne posiłki? W tym przypadku proponujemy spersonalizowany fartuch lub zestaw noży. Dla sportowca świetnie sprawdzą się akcesoria, które są przydatne chociażby na siłowni lub podczas biegania. Jeśli wyznaczył sobie cel, na który oszczędza to super pomysłem na prezent jest skarbonka w ciekawym kształcie lub z zabawnym napisem. Ciekawych pomysłów na walentynki dla niego jest tak jak wspominaliśmy bardzo dużo i na pewno po dłuższym zastanowieniu jesteście w stanie wybrać coś, co będzie oryginalne i praktyczne.

Jak napisać wierszyki na walentynki?

Wysyłając kartkę walentynkową musicie pamiętać, aby zamieścić w niej treść, która odzwierciedli Wasze uczucia. Możecie napisać najprostsze dwa słowa „Kocham Cię” lub zdecydować się na wierszyk na walentynki. Najważniejsze jest to, aby zapisana treść zgadzała się z Waszymi uczuciami, była szczera oraz płynęła prosto z serca. Poniżej kilka propozycji, które możecie zapisać w wysyłanej kartce walentynkowej lub w bileciku dołączonym do kwiatów.

Każda minuta bez Ciebie wydaje się być godziną,
a każda godzina z Tobą mija tak szybko jak minuta.

Dużo pisać by się chciało, ale czasu bardzo mało.
Piszę zatem, węzłowato:
Kocham Ciebie - co ty na to?

Lubisz różę, która kole,
a Ja Ciebie bardziej wolę,
róża zwiędnie i opadnie,
a Ty wciąż wyglądasz ładnie.

W dniu Świętego Walentego, chcę Ci szepnąć coś miłego,
coś co poruszy serce Twe, otóż bardzo Kocham Cię.

W Dniu Świętego Walentego
Masz życzenia z serca mego!
Od początku znajomości
W moim sercu stale gościsz
I zostaniesz tam do końca,
Bo to rzecz nieustająca