Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki!

Zamów kwiaty na dziś
masz na to jeszcze:

Kwiaty na imieniny

Imieniny to niekiedy huczniej obchodzone święto niż urodziny. Nie zapomnij o tym ważnym dniu i podaruj solenizantowi wspaniałą kwiatową niespodziankę. Koniecznie złóż mu wyjątkowe życzenia, by prezent nabrał osobistego charakteru.

1 z 4
Rustykalne goździki
Zawsze darmowa dostawa!
Rustykalne goździki
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla wyjątkowej osoby Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla wyjątkowej osoby
119,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet koktajlowy Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet koktajlowy
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet radosny dzień Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet radosny dzień
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet barwy szczęścia Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet barwy szczęścia
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dotyk zmysłowości Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dotyk zmysłowości
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z gestem
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z gestem
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Dostojny Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Dostojny
135,00 zł
Zobacz więcej
Urocza chwila Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Urocza chwila
139,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Eksplozja Kolorów Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Eksplozja Kolorów
139,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty do biura Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty do biura
139,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty burza kolorów Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty burza kolorów
139,00 zł
Zobacz więcej

Imieniny – tradycja

Przychodzi taki dzień, kiedy na kalendarzu zauważamy wyraźnie zaznaczoną na czerwono datę z imieniem naszego znajomego czy rodziny? Tak, to imieniny!
Imieniny to taki dzień, w którym zgodnie z tradycją świętujemy na cześć osoby – imiennika świętego bądź błogosławionego, jaki jest przypisany do danego dnia. Wydaje się być skomplikowane? Może wytłumaczymy na przykładzie.
Dnia 4 grudnia obchodzimy jedne z huczniejszych imienin w kalendarzu. Dlaczego akurat te? Imię to, przypisane 4 grudnia jest na cześć Św. Barbary z Nikomedii – patronki dobrej śmierci i trudnej pracy – a co za tym idzie, jest patronką górników, którzy również tego dnia hucznie obchodzą swoje święto. 
Imieniny nie różnią się tak naprawdę niczym od urodzin w kwestii świętowania. Niektórzy obchodzą je nawet bardziej szumnie niż swoje urodziny, niektórzy nie obchodzą ich wcale niekiedy ze względów pochodzenia swojego imienia – część mniej popularnych imion w podstawowych kalendarzach po prostu nie figuruje. Jest to zwykły dzień w roku, tylko o tyle istotny, że wiąże się z naszym imieniem – a więc kolejna okazja, by móc odliczać dni do swojego małego „święta”.

Prezent imieninowy

Znów pojawia się pytanie, co podarować jubilatowi w dniu jego imienin? Jeśli chodzi o prezenty imieninowe, to nie musicie się specjalnie głowić nad pomysłem – w tym przypadku najważniejsza będzie pamięć i chęć spędzenia czasu z solenizantem. W jednej ręce lubione czekoladki bądź wino, w drugiej bukiet kwiatów - i w taki sposób możemy dumnie iść świętować ten dzień. Oczywiście, jeśli chcecie się bardziej postarać i kupić coś, co będzie bardziej spersonalizowane, bądź po prostu chcecie postawić na coś z wyższej półki – to podsuniemy Wam kilka pomysłów na taki podarek. 
Bardzo ciekawym, efektownym i przede wszystkim praktycznym będzie kuferek ze skarbami. Taki Kuferek można uzupełnić właściwie ze wszystkim – zależnie od tego, co solenizant lubi. Dla kawoszy, możecie wypełnić kuferek po brzegi różnymi rodzajami kawy. Zapach jaki będzie się wydobywał z takiej skrzyneczki jest nie do opisania. 
Dla pasjonatów herbaty równie fajnie sprawdzą się ozdobne opakowania różnego rodzaju herbat od tych czarnych, zielonych, przez owocowe i ziołowe.
Dla wielbicieli domowych przetworów – uzupełnijcie kufer słoiczkami z miodem, dżemami i konfiturami. Możecie dla różnorodności dołożyć nalewkę bądź syrop rozgrzewający na zimowe wieczory.
Jeśli jednak ten pomysł Was nie przekonuje a chcecie podarować coś z górnej półki – srebrna bransoletka bądź nowa para kolczyków także z pewnością ucieszy jubilatki, a dla Panów może się sprawdzić zestaw do pielęgnacji zarostu, kosmetyki czy nowe perfumy. 

Kwiaty na imieniny

Jakie kwiaty imieninowe podarować bliskiej osobie by nie popełnić gafy bądź nie urazić solenizanta?
Najbezpieczniejszą opcją będą zawsze tulipany, wybierane raczej najczęściej jako te „niezobowiązujące”. 
Tego dnia lepiej nie skupiać się na kwiatach jednego rodzaju – najlepiej urozmaicić bukiet i stworzyć coś świeżego, mieszanego, niespotykanego. Jeśli osobą obdarowaną jest dla nas ktoś bliski – siostra, przyjaciółka, szwagierka czy po prostu jakaś bliższa rodzina, możemy ewentualnie postawić na bukiet róż, pamiętając jednak,  żeby nie decydować się na czerwień, a raczej róż, écru bądź kolor herbaciany. Czerwone róże są raczej symbolem miłości i namiętności, dlatego też lepiej podarować je z innej okazji, na przykład rocznicy czy zaręczyn. Jeśli wiemy, że róże to nie są ulubione kwiaty osoby obdarowanej, to radzimy jednak bukiet z okazji imienin wybrać mimo wszystko z mieszanych kwiatów. 
Bliskiej osobie warto podarować także roślinę doniczkową, na przykład storczyka, jednak na taki prezent w postaci kwiatu zdecydujcie się po upewnieniu się, że osoba umie dbać o kwiaty i chce dbać, gdyż w przeciwnym razie prezent po jakimś czasie okaże się do wyrzucenia.
Jakie kwiaty na imieniny wybrać gdy idziemy do znajomego? Dobrym pomysłem, jak już wyżej pisaliśmy, będzie na pewno bukiet z kwiatów mieszanych, – kolorowy, niezobowiązujący i trwały. Bukiet z goździków, santini, gerber czy alstromerii na pewno ucieszy każdego solenizanta.
Co wybrać jeśli imieniny obchodzi mężczyzna? Nic prostszego – wybierzcie po prostu bukiet, w którym nie będzie różowych kwiatów. Wybierzcie kolory herbaciane, czerwone i jasne, dobierzcie do tego bogate zielone przybranie – taki bukiet na pewno ucieszy płeć męską.

Życzenia na imieniny

Poniżej wysyłamy kilka przykładowych wierszyków imieninowych jakie możecie wykorzystać gdy nie macie pomysłu na własne oryginalne życzenia:

Dziś twe imię w kalendarzu,
To jest Twój szczególny dzień,
Goście stoją w korytarzu,
Już za chwilę zacznie się!
Życzeń tonę weź do serca,
Śmiej się bo Kochamy Cię...
W tańcu będziesz się okręcać,
Bo dziś są imieniny Twe! 

***

Wszystko co było Twoim marzeniem
co jest i będzie w przyszłości,
Niech nie uleci z Cichym westchnieniem,
lecz zagości w codzienności.

***

W ten dzień wspaniały, w dniu Twego święta,
piszę do Ciebie - me serce pamięta,
niech więc życzenia lecą listownie,
bo brak możliwości życzyć Ci słownie,
niech lecą życzenia szybko do celu,
niech będą pierwsze wśród życzeń wielu.

***

Jak masz na imię – dobrze to wiem,
życzenia dziś więc złożyć Ci chcę.
Życia w radości, samej miłości,
pełni szczęścia i wiecznej młodości. 

***

W każdej chwili, zawsze i wszędzie
Niech Ci się w życiu dobrze wiedzie!
Niech Cię los samym dobrem obdarzy
Wszystkim, co tylko sobie wymarzysz!