Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki!

Zamów kwiaty teraz.
Dostawa na dzień:

Wiązanki pogrzebowe

Każdy z nas chciały odpowiednio pożegnać bliską osobę na jej ostatniej drodze jednak nie zawsze jesteśmy w stanie stawić się na pogrzebie z przyczyn od nas niezależnych. Wyślij na ceremonię pogrzebową kompozycję z kwiatów z szarfą pogrzebową, na której zamieścisz personalizowany tekst i pożegnasz zmarłego własnymi, osobistymi słowami.

1 z 1
Wiązanka pogrzebowa – W objęciach Aniołów Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – W objęciach Aniołów
199,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Bezkresny spokój Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Bezkresny spokój
229,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Dusza w niebiosach Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Dusza w niebiosach
229,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Droga ku niebiosom Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Droga ku niebiosom
279,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Ostatnie pożegnanie Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Ostatnie pożegnanie
309,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Czas zadumy Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Czas zadumy
349,00 zł
Zobacz więcej
Wiązanka pogrzebowa – Pamięć w sercach Kwiaty na pogrzeb
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Pamięć w sercach
369,00 zł
Zobacz więcej
1 z 1

Wiązanki na pogrzeb

Wiązanki pogrzebowe to specjalne kompozycje przeznaczone na ceremonie pogrzebowe bądź inne uroczystości związane z pochówkiem, na przykład na pierwszą rocznicę śmierci. Informacja o śmierci bliskiej osoby najczęściej występuje niespodziewanie, w momencie kiedy się wszystko mogłoby się wydawać w najlepszym porządku. Odstęp czasowy między nagłą śmiercią a datą ceremonii pogrzebowej niekiedy jest bardzo krótki, zazwyczaj jest to kilka dni. W tym krótkim czasie należy zorganizować sobie czas wolny od pracy by móc pojawić się na pożegnaniu bliskiego oraz jest to czas, by zająć się wyborem kompozycji kwiatowej na pogrzeb. 
Kompozycje pogrzebowe to niezbędne elementy każdej ceremonii pogrzebowej oraz tradycja nieustępująca od lat. Jest to piękny gest uczczenia ostatniej drogi zmarłego a przy okazji piękna dekoracja całej uroczystości. 

Kwiaty na pogrzeb – jakie wybrać?

Jeśli chodzi o wybór kwiatów do kompozycji pogrzebowych, to nie istnieje żadna specjalna zasada, których kwiatów nie wybierać, a które kwiaty będą najlepsze. Przy wyborze kwiatów należy głównie kierować się estetyką, ale także ich wytrzymałością, by mieć pewność, że kompozycja będzie prezentować się odpowiednio przy różnych warunkach pogodowych  i wystarczająco długo pozostanie przy grobie zmarłego. Jeżeli nie znacie się na kwiatach i ich wytrzymałości w warunkach atmosferycznych, albo wolicie udać się po poradę kogoś bardziej profesjonalnego –udajcie się bądź zadzwońcie do florystki – z całą pewnością ona chętnie pomoże w odpowiednim doborze gatunków.
Kwiaty najczęściej wybierane przez naszych klientów do kompozycji pogrzebowych, to połączenie róż oraz lilii, wiązanki z anturium czy goździków oraz gerber. Nie oznacza to jednak, że inne kwiaty nie będą odpowiednie. Możecie wybrać również eustomy czy margerytki, a nawet storczyki. 
Dobierzcie kwiaty tak, by wiązanka podobała się nie tylko Wam, ale też kierujcie się gustem zmarłego. Najlepiej jest wybrać ulubione kwiaty osoby, którą żegnacie.
Jeśli chodzi o kolorystykę wiązanek, zdecydujcie się na stonowane kolory. Kompozycje w kolorystyce czerwonej, herbacianej bądź jasnej będą uniwersalne, przeznaczone na ceremonię kobiety jak i mężczyzny. Wybierając kwiaty dla mężczyzny unikajcie jednak koloru różowego. 
Kompozycje dla małych dzieci należy wybierać w jasnych barwach.
Na pewno słyszeliście także o zasadach parzystości i nieparzystości kwiatów. Do bukietów okazjonalnych zawsze wybiera się nieparzystą ilość kwiatów, o ile liczba nie oznacza obchodzonej rocznicy. Jeśli jednak chodzi o kompozycje pogrzebowe, to w tym przypadku wybiera się właśnie ilość parzystą. 

Wiązanka na pogrzeb – dostawa

Każdy w Was z całą pewnością posiada rodzinę w różnych zakątkach kraju, a nawet i zagranicą. Wielu z Was także osobiście przebywa poza granicami kraju, pozostawiając rodzinę setki kilometrów od siebie. W takich sytuacjach nie zawsze macie możliwość, by przełożyć wszelkie ważne sprawy z dnia na dzień i po prostu pojawić się na ceremonii pogrzebowej. Mimo wszystko bardzo chcecie złożyć hołd zmarłemu i włożyć chociaż małą cząstkę siebie w to ostatnie pożegnanie, ale zastanawiacie się jak to zrobić. Rozwiązanie może by bardzo proste – dostawa kwiatów pod wskazany adres bądź od razu na ceremonię. Wystarczy złożenie zamówienia online bądź wykonanie jednego telefonu, a wiązanka pogrzebowa dostanie dostarczona do domu, bądź bezpośrednio do kaplicy bądź kościoła przed rozpoczęciem uroczystości. Przy wyborze tej opcji dajemy gwarancję, że kompozycje dotrą przed czasem, a kwiaty w kompozycji będą świeże i odpowiednio przygotowane na warunki pogodowe. 

Szarfa pogrzebowa – tekst

Szarfa pogrzebowa to coś w rodzaju ostatnich słów kierowanych do zmarłego przed dokonaniem pochówku. To taka forma ostatniego pożegnania w postaci słownej. Tekst jaki umieszczany jest na szarfie pogrzebowej jest formą życzeń wraz z podpisem osób żegnających. 
Szarfa składa się najczęściej z dwóch wstęg rozdzielonych ozdobnym wiązaniem pomiędzy nimi. W pierwszej jej części kierujemy ostatnie słowa i życzenia w nawiązaniu do osoby zmarłej, w drugiej zaś umieszcza się podpisy i wskazuje osobę bądź osoby, które tę kompozycję składają.
Poniżej przedstawimy kilka przykładów treści jakie się zazwyczaj umieszcza na szarfie. Mamy nadzieję, że będą to pomocne wskazówki. 

A. Teksty uniwersalne:
Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach…
Z Ostatnim Pożegnaniem…
Złączeni w modlitwie…
Z wyrazami głębokiego żalu…
Spoczywaj w pokoju…
Najszczersze wyrazu współczucia…
Na zawsze Twoi...

B. Teksty kierowane do poszczególnych osób:
Kochanemu mężowi/dziadkowi...
Najukochańszej mamie/babci…
Wspaniałej siostrze/żonie/babci...
Wspaniałemu bratu/mężowi/dziadkowi…
Najukochańszemu synowi…
Naszemu drogiemu (imię)…
Ukochaną ciocię żegna/zegnają…
Najlepszego wujka żegna/żegnają…
Przyjacielowi…

Podpisy do dwóch powyższych wyglądać będą podobnie i to właściwie od Was zależy jak chcecie się podpisać. Oto kilka przykładów:
… Syn (imię) z Rodziną
… Rodzina z (nazwa miejscowości)
… Córka z Mężem i z Dziećmi
… Chrzestna (imię) z Mężem
… (imię) z Żoną i z Dziećmi
… (imię) z Rodziną
… Kochający Rodzice
… pogrążona w smutku Żona
… kochający Mąż, Dzieci oraz Wnuki

C. Teksty oficjalne/służbowe:
Długoletniemu Pracownikowi…
Zasłużonemu Pracownikowi...
Mamie naszej koleżanki/naszego kolegi…
Synowi/córce naszej drogiej koleżanki…

W tym wypadku podpis będzie miał najczęściej podobną konstrukcję:
...Koleżanki i koledzy z (Nazwa Instytucji)
...Dział firmy (Nazwa Instytucji)
...Dyrekcja i Pracownicy (Nazwa Instytucji)
...Zarząd i Dyrekcja (Nazwa Instytucji)
...Przyjaciele z (Nazwa Instytucji)