Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki!

Bukiety kwiatów

Bukiety mieszane to przede wszystkim wspaniałe kompozycje na każdą okazję. Zaskocz bukietem kwiatów bliską osobę jeszcze dzisiaj zamawiając kwiaty z dostawą. Dołącz do bukietu bilecik, na którym zamieścisz własny tekst bądź życzenia. 

1 z 4
Rustykalne goździki
Zawsze darmowa dostawa!
Rustykalne goździki
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla wyjątkowej osoby Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla wyjątkowej osoby
119,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z goździków Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z goździków
125,00 zł
Zobacz więcej
Zalotne spojrzenie Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Zalotne spojrzenie
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet koktajlowy Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet koktajlowy
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet radosny dzień Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet radosny dzień
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet barwy szczęścia Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet barwy szczęścia
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dotyk zmysłowości Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dotyk zmysłowości
129,00 zł
Zobacz więcej
Ognista Miłość Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Ognista Miłość
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z gestem
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z gestem
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Dostojny Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Dostojny
135,00 zł
Zobacz więcej
Urocza chwila Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Urocza chwila
139,00 zł
Zobacz więcej

Bukiety z kwiatów mieszanych

Podarunki kwiatowe to prezenty, które sprawiają każdemu z nas wiele radości i uśmiechu. Złożenie życzeń, wyznanie miłości, przekazanie najszczerszych gratulacji - wszystkie te czynności możemy wykonać jednym prostym gestem - wręczeniem kwiatów. Kwiaty wyrażają wiele emocji - możemy ich użyć do przekazania tych pozytywnych typu miłość czy wdzięczność jak i te mniej przyjemne jak na przykład żałoba i smutek. Jeśli z jakiegoś powodu nie masz możliwości wręczenia kwiatów osobiście a mimo wszystko bardzo chciałbyś je komuś podarować - to możesz to zrobić zamawiając bukiet kwiatów z dostawą, a my doręczymy go za Ciebie pod wskazany adres.

Z jakich kwiatów wybrać bukiet?

Chciałbyś podarować bliskiej osobie wspaniały bukiet kwiatów, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Z jakich kwiatów wybrać bukiet, w jakiej kolorystyce, z kwiatów mieszanych czy jednak jednolity? Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie nurtujące pytania istotne przy wyborze odpowiedniego bukietu. Znamy tę sytuację, że po wejściu do kwiaciarni często nie możemy zdecydować się na bukiet kwiatów, bo rodzajów, gatunków i kolorów jest tyle, że wybór tych konkretnych to nie lada wyzwanie. W tej sytuacja najlepiej podjąć decyzję o kupnie bukietu z kwiatów mieszanych, w których możemy umieścić kilka różnych rodzajów kwiatów i dzięki temu stworzyć piękny i niepowtarzalny bukiet. Jako pierwsze wpadają nam w oko róże - tych w kwiaciarni nigdy nie brakuje. Występują w różnych ilościach, gatunkach i długościach, jako królowe wśród kwiatów przyciągają wzrok każdego klienta. Do bukietu mieszanego możesz dodać także goździki - występujące również w wielu kolorach, najczęściej pastelowych, jednak w intensywnych kolorach również możemy je złapać. Do całości możesz dodać także alstromerie o delikatnej urodzie, niezwykle czarujące kwiaty, które świetnie się komponują w różnego rodzaju bukietach mieszanych. Dostępne w przeróżnych, rzadko spotykanych barwach. Następnie zwracamy uwagę na gerbery - pięknie komponujące się w  towarzystwie innych kwiatów i w bukietach wyglądają niezwykle dobrze. Jeśli chcesz, by bukiet nabrał dodatkowej objętości możesz wybrać kwiaty gałązkowe np. margerytki, róże gałązkowe bądź goździki gałązkowe.

Znaczenie kwiatów w bukiecie

Bukiety z kwiatów mieszanych szczycą się uniwersalnością. Są odpowiednie niemalże na każdą okazję i dla każdej osoby, bez względu na wiek czy płeć. Jeśli jednak chcesz wręczyć bukiet z jednego rodzaju kwiatów, warto byłoby zapoznać się z symboliką, co dany kwiat w odpowiedniej kolorystyce znaczy. Jest to dość istotna sprawa, ponieważ osoba, która otrzymuje bukiet może kierować się symboliką kwiatów, a co za tym idzie - może opacznie zrozumieć Twoje zamiary. Czerwone kwiaty, a szczególnie róże oznaczają gorącą, nieprzemijającą miłość. Róże w tym kolorze zarezerwowane głownie dla zakochanych. Różowa róża to szacunek, podziw i wyrażenie sympatii. Bukiet róż w kolorze herbacianym sprawdzi się, gdy chcesz go podarować komuś z rodziny, ponieważ róża w tym odcieniu symbolizuje miłość rodzinną. Często wybierane są również bukiety kwiatów z tulipanów. Pięknie wyglądają bukiety kwiatów z goździkami. Warto wiedzieć, że goździk to symbol wyróżnienia i wyjątkowości wśród wielu ludzi. Cechuje go występowanie w wielu kolorach - od delikatnych pasteli po intensywne, soczyste kolory. Do bukietu mieszanego możesz dodać także margerytkę, jednak zdarza się, że ludzie odbierają je negatywnie i kojarzą z pogrzebem, dlatego bezpieczniej jest komponować je w małych ilościach i w mocno mieszanych bukietach. Jeśli symbolika poszczególnych kwiatów sprawia ci jednak zbyt wiele trudności, zdecyduj się na kolorowy bukiet kwiatów mieszanych, wtedy znaczenie poszczególnych kwiatów nie będzie odgrywało żadnej roli - w kompozycjach mieszanych symbolika kwiatów zanika. 

Jakie kwiaty, bukiety wybrać dla dziewczyny?

Rodzajów, gatunków i kolorów kwiatów jest naprawdę bardzo dużo, dzięki temu można tworzyć mnóstwo czarujących i niepowtarzalnych bukietów. Kompozycja, którą chciałbyś podarować swojej sympatii powinna być podarowana ze szczerych chęci i w dobrych intencjach. Najpopularniejszymi kwiatami wybieranymi dla dziewczyny są z całą pewnością czerwone róże z tego względu, że czerwona róża symbolizuje namiętną i głęboką miłość oraz zapewnia osobę, która otrzymała taki bukiet o wciąż istniejącym uczuciu. Jeśli jednak tym razem chciałbyś zaskoczyć swoją lubą czymś innym, niepowtarzalnym - zdecyduj się na bukiet mieszany. Kolorystykę kwiatów możesz nakreślić - jeśli chcesz bukiet mieszany ale wciąż w kolorach miłości, czyli czerwonym to florystka się do tej prośby zastosuje, a kwiatów na bukiety mieszane w kolorze czerwonym na pewno w kwiaciarni nie zabraknie. Tak samo stanie się z kwiatami w kolorze różowym czy herbacianym - kwiaty w tych kolorach są wiodącymi w kwiaciarniach i nie powinno być problemu z dostępnością.