Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki!

Zamów kwiaty na dziś
masz na to jeszcze:

Dzień Kobiet

Marzec to miesiąc, w którym w Polsce, jak i w innych państwach na świecie obchodzony jest Dzień Kobiet. Wraz z budzącą się powoli do życia przyrodą, każda kobieta obchodzi swoje święto: od najmłodszej do najstarszej. To szczególny dzień, kiedy mężczyźni wręczają kobietom prezenty i składają życzenia. Popularne wówczas są kwiaty na Dzień Kobiet, w szczególności tulipany i róże. Otrzymuje je każda: mama, córka, żona, siostra, koleżanka. Wszystkie kobiety tego dnia zasługują na pamięć i chociażby mały prezent z okazji ich święta. Kiedy jest Dzień Kobiet? Z jakimi tradycjami się wiąże? Jaki prezent na Dzień Kobiet kupić? Koniecznie czytajcie dalej, a znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

1 z 3
Rustykalne goździki
Zawsze darmowa dostawa!
Rustykalne goździki
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla wyjątkowej osoby Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla wyjątkowej osoby
119,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z gestem
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z gestem
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Dostojny Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Dostojny
135,00 zł
Zobacz więcej
Urocza chwila Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Urocza chwila
139,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Eksplozja Kolorów Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Eksplozja Kolorów
139,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty burza kolorów Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty burza kolorów
139,00 zł
Zobacz więcej
Kraina szczęśliwości Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kraina szczęśliwości
139,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Letni Wieczór Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Letni Wieczór
139,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla Ciebie
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla Ciebie
139,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet róże i serce
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet róże i serce
149,00 zł
Zobacz więcej
Powiew poranka
Zawsze darmowa dostawa!
Powiew poranka
149,00 zł
Zobacz więcej

Kiedy jest Dzień Kobiet?

Obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet wiążą się w Polsce z dniem 8 marca. To wtedy swoje oficjalne święto obchodzą wszystkie Polki. Razem z naszym krajem, Dzień Kobiet obchodzą również inne państwa na świecie, w tym: Albania, Białoruś, Brazylia, Chiny, Rumunia, Ukraina i Włochy. Natomiast w Tunezji Święto Kobiet przypada na 13 sierpnia. Pomimo że Dzień Kobiet to międzynarodowe święto, nie każdy kraj je obchodzi. Jednym z nich jest Armenia, gdzie Dzień Kobiet został zastąpiony świętem „Piękna i macierzyństwa”, które przypada na 7 kwietnia.

Dzień Kobiet – jaka jest historia święta?

Każdy wie, że obchodzimy Dzień Kobiet. Jednakże, czy wiecie, skąd w ogóle pochodzi pomysł na to święto? Dzień Kobiet ma swoje początki w starożytnym Rzymie, gdzie obchodzono Matronalia. Przypadały one na pierwszy tydzień marca i związane były z początkiem nowego roku, płodnością i macierzyństwem. Podczas tego święta mężczyźni obdarowywali swoje żony prezentami, a także spełniali wszystkie ich życzenia.
Natomiast w Polsce Dzień Kobiet obecny jest w kulturze dopiero od 1924 roku, ale dopiero po II wojnie światowej zostało świętem narodowym. Jednakże Dzień Kobiet największą popularność zyskał w czasach PRL-u. Wówczas kobiety dostawały od mężczyzn bukiety kwiatów. W latach 70. popularne były goździki, które potem zastąpiły tulipany. Dzień Kobiet był wtedy obowiązkowo obchodzony w zakładach pracy i szkołach. Panie dostawały prezenty w postaci produktów, których normalnie brak było na co dzień w sklepach: rajstopy, ręczniki, kawę i herbatę. Obecnie tradycja Dnia Kobiet nadal funkcjonuje i ma się naprawdę dobrze. Panie nadal otrzymują od mężczyzn kwiaty oraz drobne podarunki.

Jaki prezent na Dzień Kobiet?

Jeśli mowa o prezentach na Dzień Kobiet, wiecie już, że najpopularniejszym są kwiaty. Piękne i kolorowe bukiety kwiatów obecne są tego dnia w każdym domu i biurze. W marcu łatwo dostępne są już tulipany, które są najczęściej wybierane na prezent na Dzień Kobiet. Pamiętajcie, aby podarować swojej mamie, żonie, siostrze, córce lub koleżance z pracy, chociaż po jednym kwiatku, aby czuły się przez Was docenione. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kobieta wręczyła kwiaty drugiej kobiecie. Jednakże według tradycji powinien zrobić to mężczyzna. Oprócz pięknego bukietu kwiatów paniom możecie podarować również coś słodkiego, na przykład czekolady lub bombonierki z pralinkami.
Oczywiście kwiaty i słodkie to nie jedyne prezenty, którymi możecie obdarować Wasze kobiety. Zawsze możecie wyjść poza szablon i sprezentować im coś więcej. Pamiętajcie jednak, że nie wielkość i wartość prezentu jest najważniejsza, a pamięć i dobre chęci.

Jakie życzenia na Dzień Kobiet?

Kolejną ważną kwestią dotyczącą Dnia Kobiet są życzenia. Podczas wręczania prezentu, koniecznie nie zapomnijcie złożyć obowiązkowych życzeń. Pytanie tylko, czego życzyć drogim Paniom? Wszystkiego, co najlepszego, dużo uśmiechu na twarzy, mnóstwa zdrowia, wiele powodów do radości, spełnienia marzeń, a także ogromnej ilości pieniędzy. Pamiętajcie, że najważniejsze jest, aby Wasze słowa płynęły prosto z serca i były szczere. Nie ma nic gorszego niż fałszywe i wymuszone życzenia.
8 marca oprócz klasycznych życzeń, możecie napisać specjalny wierszyk, który wręczycie Paniom podarować na specjalnej kartce. Jeśli macie odwagę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyrecytować go przed wybraną kobietą. Jeśli wiecie, że nie macie talentu do tworzenia takiego rodzaju poezji, nic straconego. Bez problemu możecie skorzystać z gotowych wierszyków. Poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji, które być może zainspirują Was jednak do stworzenia własnego utworu.

Z okazji Dnia Kobiet
Życzę Ci moja droga:
zdrowia, szczęścia, pomyślności,
w życiu tylko chwil radości,
zero smutków, trudów, łez,
i niech się spełni to, czego pragniesz!

Spełnienia najskrytszych marzeń,
zadowolenia z siebie, radości z życia
i żeby przez cały rok był Dzień Kobiet
życzę Wam moje cudowne i wyjątkowe Panie!

Bądź nadzieją w moich troskach,
A w nieszczęściu bądź mym szczęściem.
W zamian za to chcę Ci wręczyć
te dwa magiczne słowa: Kocham Cię!

Dzień Kobiet i pozostałe święta kwiatowe

Wiecie już, że kwiaty na 8 marca to obowiązkowa pozycja. Bez nich Dzień Kobiet, prawie że nie funkcjonuje. Firmy zamawiają kwiaty z dostawą dla wszystkich swoich pracownic, mężowie wręczają je żonom, dziewczyny dostają je od swoich chłopaków. Po prostu kwiaty są tego dnia obecne niemalże wszędzie. Nie jest to jednak jedyne święto kwiatowe w pierwszym kwartale, kiedy kobiety obdarowywane są kwiatami. Czy wiecie, że kwiaty na Dzień Babci to równie popularny prezent, co kwiaty na walentynki? 21 i 22 stycznia kwiaciarnie mają mnóstwo pracy, bowiem odwiedzają ich rzesze kochających wnuczków, chcących sprawić radość swoim dziadkom z okazji ich święta. Jak widać, nieważne, czy to walentynki, Dzień Kobiet, czy Dzień Babci, kobietom zawsze warto wręczać kwiaty.